Podobnie jak w latach ubiegłych Biblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska zaprosiła miejscowe dzieci do ciekawego  i aktywnego spędzenia wolnego czasu w trakcie wakacji. Tegoroczne zajęcia odbywały się w dniach od 2-5 lipca oraz 10 lipca 2019r.

Pierwsze dwa dni to wakacyjne gry i zabawy na świeżym powietrzu.  Dużą frajdą dla dzieci był udział w imprezie czytelniczej, zorganizowanej pod hasłem „Nocne szaleństwa w bibliotece”. Taka noc miała miejsce z 4 na 5 lipca w Bibliotece Publicznej w Stefankowicach.

Główną atrakcją naszych wakacji była wycieczka w dn.10 lipca do Parku Rekreacji Zoom Natura w Janowie Lubelskim. To pierwsze w Polsce centrum interaktywnej edukacji związanej z przyrodą, które łączy funkcje edukacyjne, rekreacyjne, sportowe i wypoczynkowe. W specjalnych laboratoriach edukacyjnych: Laboratorium Główne Zoom Natury, Laboratorium Awifauny i Troposfery, Laboratorium Energii i Recyklingu oraz Laboratorium Runo Leśne nasi wycieczkowicze w beztroskiej zabawie mogli poznać otaczający  świat. Ponadto dzieci sprawdzały swoją kondycję i sprawność ruchową pokonując ciekawą trasę w parku linowym. Wycieczka do Zoom Natury w Janowie Lubelskim była ciekawą, pouczającą i pełną przygód lekcją przyrody, która zainspirowała do działania i samodzielnego poznawania świata.

Zajęcia finansowane były z funduszu sołeckiego wsi Dziekanów i GOK Wołajowice.

Copyright © 2020 GOK Hrubieszów z siedzibą w Wołajowicach.