Impreza czytelnicza, inna niż wszystkie, zorganizowana pod hasłem „Nocne szaleństwa  w bibliotece”. Taka noc miała miejsce  z 4 na 5 lipca w Bibliotece Publicznej w Stefankowicach, a wzięło w niej udział ok. 50 osób z bibliotek w: Dziekanowie, Mienianach, Moniatyczach  i Stefankowicach.

Spotkanie rozpoczęły wspólne gry i wesołe zabawy ruchowe oraz mecz piłki nożnej. Następnie przyszedł czas na smaczną kolację. Punktem kulminacyjnym imprezy było nocne czytanie w bibliotece. Czytano fragmenty następujących książek: „Buszujący w zbożu" - J.D.Salingera , ‘Rewizja”- R. Mroza, „Koszmarny Karolek i nawiedzony dom”- F. Simona, „Szkielet w mojej szafie” – J.R. Blacka. Około godziny 2300 dzieci rozłożyły śpiwory i  karimaty. Czy będą spały?...... Chyba za wcześnie na spanie. Wszystko co dobre szybko się kończy, tak i nasze nocne szaleństwa dobiegły końca. Po nocy w czasie której prawie nikt nie spał, zjedliśmy śniadanie i wróciliśmy na zasłużony odpoczynek do domu. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. 15 PP „Wilków” w Stefankowicach za użyczenie lokalu na nasze szaleństwa.