Jak co roku, na otwarcie imprezy wszyscy przejechali przez wieś z przystankiem przy grodzisku "Wołyń". Tutaj, wspólne wejście na grodzisko. Wspomnę, że na wały grodziska prowadzą obecnie piękne, drewniane schody a na koronie grodziska zbudowano platformę widokową. Trochę historii, ciekawostek przyrodniczych. Dzięki eskorcie Placówki Straży Granicznej z Hrubieszowa i OSP z Teptiukowa wszyscy bezpiecznie objechaliśmy tę trasę.

Były konkursy z nagrodami przygotowane przez GOK Wołajowice. Leśne prezentacje zorganizowali pracownicy Nadleśnictwa Strzelce. Strażacy i żołnierze z Hrubieszowa zaprezentowali  sprzęt ze swoich jednostek. Organizator ufundował lody. Panie z KGW Gródek zrobiły wszystko aby nie zabrakło wspaniałych gofrów a Panowie przegotowywali kiełbaski na gorąco.

A wszystko działo się 4 czerwca 2019 roku w Gródku, gdzie na rowerach przybyli uczestnicy Rajdu Rowerowego Dzieci i Młodzieży Gminy Hrubieszów.

Na spotkanie rowerzystów w Gródku zaprosili: Wójt i Przewodnicząca Rady Gminy Hrubieszów.