W maju i czerwcu br. został przeprowadzony konkurs plastyczno-literacki „Ja za 20 lat” realizowany w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

W pierwszym tygodniu odwiedziliśmy uczniów ze szkół podstawowych w Moniatyczach i Stefankowicach. Przeprowadziliśmy warsztaty, które miały na celu wprowadzenie w tematykę konkursu.  Uczniowie dowiedzieli się, że ludzie różnią się od siebie poziomem uzdolnień i w konsekwencji odnoszą różne sukcesy, różne są tez efekty ich pracy. Wykonali ćwiczenie „Którego talentu mam najwięcej?”, dzięki któremu poznali swoje mocne i słabe strony.

Na kolejnych spotkaniach uczestnicy wykonywali prace plastyczne, w których przedstawiali siebie w przyszłości. Konkurs przeprowadzono również w Bibliotece Publicznej w Dziekanowie oraz w Punkcie Przedszkolnym „Wilczęta” w Stefankowicach. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, a wszystkie prace zostaną wysłane do Poznania, gdzie ocenią je pracownicy ze Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych.