19 maja br. w Obrowcu zorganizowano OBCHODY 75-TEJ ROCZNICY NAPADU ODDZIAŁÓW UKRAIŃSKICH NA OBROWIEC. Źródła podają różne daty tego mordu. Przewijają się: z 31 marca na 1 kwietnia i z 1 na 2 kwietnia 1944. Zabito wówczas ponad 40 mieszkańców wsi i spalono ich domostwa, ocalało tylko kilka murowanych budynków.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. odprawiona  przez ks. prałata ppłk Andrzeja Puzona. Później, w okolicznościowym wystąpieniu, głos zabrał wójt gminy Hrubieszów Tomasz Zając. W asyście Kompani Honorowej wystawionej przez 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr  Henryka Dobrzańskiego „Hubala” odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową.

Przedstawiciele władz samorządowych, przybyłe delegacje i mieszkańcy wsi złożyli kwiaty i wieńce przy pomniku ofiar bestialskiego napadu. Całość zakończył sygnał „Cisza”.