Okolicznościowe serca wypieczone specjalnie dla Seniorów, upominki dla najstarszych z obecnych, podziękowania dla organizatorów. Ponadto mix piosenek z przewagą tych o Seniorach i cygańskich, to jedna ze specjalności koncertującego zespołu "Czerwona Jarzębina". Były też scenki kabaretowe. To wszystko z okazji corocznego Dnia Seniora w Moroczynie. Popołudnie - 9 lutego - przepełnione było dobrym, szczerym słowem i upominkami dla tych, którzy m.in. tworzyli tą wieś.

Organizatorzy dokonali koronacji Króla i Królowej Seniorów 2019 a także przyjęli do grona Seniorów nowych członków, dekorując ich specjalne kotylionami.

Jak co roku przypomniano w multimedialnej prezentacji Dzień Seniora z ubiegłego roku.

Spotkanie było okazją do przypomnienia obowiązków i wręczenia akcesoriów do ich pełnienia sołtysowi, który ponownie został wybrany na to stanowisko i jego nowemu zastępcy.

Imprezie towarzyszyła wystawa fotograficzna "Ocalić od zapomnienia", ukazująca dziedzictwo kulturowe wsi.