Święto Pieczonego Ziemniaka to impreza cykliczna dla dzieci, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną i Świetlicę Wiejską w Dziekanowie. Tegoroczne święto na cześć ziemniaka odbyło się 26 września.  W czwartkowe popołudnie na placu przed świetlicą zgromadziła się liczna grupa dzieci.

Droga ziemniaka sprowadzonego z Ameryki Południowe do Europy była bardzo długa. Dziś jest on integralną częścią naszej kuchni i wykorzystywany jest w najróżniejszych postaciach. Skąd się wziął ?Jak do nas przywędrował? Tego dowiedzieli się uczestnicy, słuchając krótkiej historii ziemniaka.
Następnie rozegrano liczne konkurencje sprawnościowe oraz quizy, których tematem przewodnim był ziemniak np. slalom z ziemniakiem, złap ziemniaka do worka, rzut ziemniakiem do celu,   zimowe zapasy, kangurki czyli skoki w workach, itp. Dzieci wykonywały, także prace plastyczne „Cudaki Kartoflaki”.

Dużą atrakcją było wspólne pieczenie kiełbasek i ziemniaków w ognisku. Nie zabrakło również ziemniaczanych potraw, które przygotowały panie
z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich m.in. frytki i kopytka. Humory dopisały więc zabawa była znakomita.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować imprezę.

Impreza finansowana była przez GOK w Wołajowicach i Sołectwo Dziekanów.

Copyright © 2020 GOK Hrubieszów z siedzibą w Wołajowicach.