„ My uczniowie drugiej klasy, uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

Uroczystość pasowania na czytelnika wpisała się już w tradycję wspólnych działań bibliotek publicznej i szkolnej.  To  niezwykle miłe wydarzenie miało miejsce 29 października 2018r. w Szkole Podstawowej im.15 pp „Wilków” w Stefankowicach. Pasowanie poprzedziła część artystyczna przybliżająca twórczość Jana Brzechwy.

Następnie uczniowie klasy drugiej udowodnili, że też już potrafią czytać książki deklamując krótkie wierszyki. Po złożeniu przyrzeczenia drugoklasiści zostali pasowani na czytelników biblioteki. Pasowania dokonała bibliotekarka Grażyna Smaga, która wręczyła dzieciom książeczki i Akty Pasowania. W pasowaniu wzięło udział 8 uczniów z klasy drugiej. Książki i Akty Pasowania ufundował GOK Wołajowice.

Copyright © 2020 GOK Hrubieszów z siedzibą w Wołajowicach.