Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty zaprasza do zapoznania się z zamieszczonymi w folderze opowieściami napisanymi przez mieszkańców Gminy Hrubieszów
w ramach ogłoszonego konkursu pn.: „Historia mojej miejscowości”, który zrealizowany został w ramach projektu pn.: „Akademia Senior 60 +” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020.

Celem konkurs było poszerzenie wiedzy o dziejach regionu, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a która dotąd nie była publikowana.

Oceny wszystkich prac konkursowych dokonała powołana komisja, która przyznała:

1. Trzy pierwsze miejsca i nagrody rzeczowe za prace: „Trzy krzyże”, „Legenda o Husynnem” oraz „Trzy krzyże w Białoskórach”.
  1. Trzy wyróżnienia i nagrody rzeczowe za prace: ”Jak zmieniła się moja wieś Kobło”, „Jan Janowi kapliczkę sprawił – o kapliczce w Annopolu”, „Nasze Moniatycze”.
  1. Trzy podziękowania za udział w konkursie za prace: „Z kart historii Kułakowic Trzecich”, „Jak zmieniła się wieś Ubrodowice na przestrzeni lat 1955-1985” i „Jak obraz Matki Bożej Częstochowskiej trafił z dworu w Moroczynie do kościoła w Szpikołosach”.

FOLDER- Historia mojej miejscowości (plik w formacie PDF)

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania członkom komisji za wkład pracy włożony w ocenę i rozstrzygnięcie konkurs oraz wszystkim autorom spisanych historii.

Copyright © 2021 GOK Hrubieszów z siedzibą w Wołajowicach.