Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach realizuje projekt „Wschodnia strona ANIMACJI”, w ramach którego zrealizujemy aż 7 inicjatyw społeczno – kulturalnych.

W ramach konkursu poszukiwaliśmy niestandardowych pomysłów na inicjatywy kulturalne i takie też znaleźliśmy.

Mieszkańcy Gminy Hrubieszów mogli zgłaszać swoje pomysły do dnia 16.07.2019r.

Na konkurs wpłynęło aż 14 inicjatyw jednak regulamin konkursu NCK zakłada realizację maksymalnie 7. Organizatorzy postanowili, że wybór inicjatyw odbędzie się na zasadzie partycypacji w związku z tym w dniu 18.07.2019r. na spotkaniu w GOKu w Wołajowicach wszyscy pomysłodawcy zdecydowali o realizacji następujących wydarzeń:

Teatr kukiełkowy – warsztaty – zajęcia dla mieszkańców Gminy Hrubieszów z tworzenia lalek wykorzystywanych w teatrze kukiełkowym oraz przygotowanie scenografii do przedstawienia. Przygotowanie przedstawienia.

Tkanie na spontanie. Wczoraj, dziś i jutro – warsztaty dla grupy tkackiej oraz pokaz nabytych umiejętności dla mieszkańców gminy.

Bo ja tańczyć chcę – warsztaty taneczne (od tańca użytkowego – po tańce standardowe) zakończone imprezą taneczną.

Międzypokoleniowe potyczki teatralne – Warsztaty teatralne, przygotowanie kostiumów – efekt finalny przedstawienie dla mieszkańców gminy.

Słowem i nutą – spotkania ze sztuką – cykliczne spotkania tematyczne związane z szeroko pojętą sztuką na które zaproszeni zostaną lokalni twórcy.

Cykl warsztatów kreatywno – kulturalnych – warsztaty z szydełkowania, malarstwa, tworzenia mydełek i świec. Efektem finalnym będzie wystawa wykonanych przedmiotów na zajęciach.

Wrócimy do przeszłości – darcie pierza – widowisko teatralne przygotowane przez klub seniora o tematyce dawnego obrzędy darcia pierza. Widowisko zostanie przedstawione dla mieszkańców Gminy Hrubieszów.

Program Narodowego Centrum Kultury -  Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019, przewiduje realizację maksymalnie 7 inicjatyw, których łączna kwota dofinansowania wynosi 22 000zł.

Ostateczną decyzję o realizowanych inicjatywach podjęła komisja  składzie: Aleksandra Muzyczuk, Malwina Filańska – Marcych, Magdalena Bień, Anna Kowal i Urszula Ufnal.

Działania konkursowe będą realizowane od 24 sierpnia do 31 października 2019r. na terenie Gminy Hrubieszów.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o postępach w realizacji inicjatyw.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.