25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach odbył się Gminny Turniej Czytelniczy „Lekturomaniacy” skierowany do uczniów kl. IV – VI szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów.

Głównym celem turnieju było rozbudzenie pasji czytelniczych, doskonalenie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi oraz wyrabianie umiejętności współdziałania i rywalizacji w grupie. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół w Husynnem, Kułakowicach Trzecich, Moniatyczach, Stefankowicach i Szpikołosach.

Uczestnicy konkursu pracowali w trzyosobowych drużynach rozwiązując sześć zadań, które treścią obejmowały znajomość przeczytanych  lektur tj. „Akademia pana Kleksa” J. Brzechwy, „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnara oraz „Ten obcy”
I. Jurgielewiczowej.  Zadania te to min test, krzyżówka,  plan wydarzeń i  rysowanie portretu Pana Kleksa.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Husynnem drugie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Moniatyczach, na trzecim miejscu uplasowała sie reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w  Stefankowicach a klasyfikację zakończyły Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Kułakowicach Trzecich.

Konkurs został przygotowany przez biblioteki publiczne: w Dziekanowie i Stefankowicach, działające w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach.