W dniu 14.03.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach  odbył się Gminny Turniej Czytelniczy „W zaczarowanym świecie lektur”, który adresowany był do uczniów klas I-III szkól podstawowych z terenu Gminy Hrubieszów.

Trzyosobowe drużyny zmagały się z lekturami „Plastusiowy pamiętnik”, „Zaczarowana zagroda”, „Królowa Śniegu” oraz wybranymi wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

W Turnieju uczestniczyły drużyny ze szkół w Czerniczynie, Husynnem, Moniatyczach, Ślipczu, Stefankowicach i Szpikołosach. Organizatorzy przygotowali sześć zadań konkursowych, z którymi wszyscy  uczestnicy konkursu poradzili sobie znakomicie, a  najlepszą znajomością lektur wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Husynnem zajmując I miejsce, II miejsce zajęli  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Moniatyczach.

Organizatorem konkursu były: Biblioteka Publiczna w Dziekanowie i Biblioteka Publiczna w Stefankowicach działające w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.