Gminne eliminacje do XXXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 14 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Konkurs był adresowany do szkół z terenu gminy Hrubieszów i został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasa I-III oraz klasy IV-VI. W eliminacjach udział wzięło 11 uczestników 4 szkół z terenu gminy Hrubieszów tj.: Szkoła Podstawowa w Moniatyczach, Mienianach, Ślipczu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble.

25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach odbył się Gminny Turniej Czytelniczy „Lekturomaniacy” skierowany do uczniów kl. IV – VI szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów.

W dniu 14.03.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach  odbył się Gminny Turniej Czytelniczy „W zaczarowanym świecie lektur”, który adresowany był do uczniów klas I-III szkól podstawowych z terenu Gminy Hrubieszów.

W dniu 14 listopada 2018r młodzież z terenu Gminy Hrubieszów uczestniczyła w Gminnym Turnieju Czytelniczym. Uczestnicy  udali się w podróż po literaturze z bohaterami książek: ”Hobbit”, „Przypadki Robinsona Kruzoe” oraz ”Mały Książe”.

24.10.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Wołajowicach odbył się Gminny Turniej Krajoznawczo-Turystyczny organizowany w ramach Gminnego Dnia Turystyki.

Celem imprezy jest upowszechnianie wiedzy o Regionie Hrubieszowskim oraz rozwijanie sprawności ruchowych niezbędnych podczas uprawiania turystyki.