Występ zespołu Teatr Piosenki Młyn z Hrubieszowa oraz konkurs „Kobieta Europejka Gminy Hrubieszów 2019”, to główne punkty części artystycznej Święta Kobiet Gminy Hrubieszów, jakie odbyło się 2 marca 2019 roku w Kozodawach.

Tegoroczną Kobietą Europejką gminy Hrubieszów została Anna Jońska reprezentująca sołectwo Stefankowice. Był też konkurs na Najciekawsze przebranie balu. Tutaj wybrano "strój" w jakim uczestniczyła Danuta Hojda.

Na sali Gminnego Gimnazjum w Kozodawach bawiły się m.in. przedstawicielki organizacji pozarządowych, pracownice jednostek organizacyjnych, radne i sołtyski a imprezę prowadzili: Wójt Gminy Hrubieszów Tomasz Zając i sekretarz gminy Robert Palichleb.

Na Gminne Święto Kobiet zaprosili: Wójt i Rada Gminy Hrubieszów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą Wołajowicach.

Do wspólnej zabawy grał zespół Max Dance.