19 maja br. w Obrowcu zorganizowano OBCHODY 75-TEJ ROCZNICY NAPADU ODDZIAŁÓW UKRAIŃSKICH NA OBROWIEC. Źródła podają różne daty tego mordu. Przewijają się: z 31 marca na 1 kwietnia i z 1 na 2 kwietnia 1944. Zabito wówczas ponad 40 mieszkańców wsi i spalono ich domostwa, ocalało tylko kilka murowanych budynków.

Gminne eliminacje do XXXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 14 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Konkurs był adresowany do szkół z terenu gminy Hrubieszów i został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasa I-III oraz klasy IV-VI. W eliminacjach udział wzięło 11 uczestników 4 szkół z terenu gminy Hrubieszów tj.: Szkoła Podstawowa w Moniatyczach, Mienianach, Ślipczu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble.

Historię Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego i postać jej założyciela, ks. Stanisława Staszica przypomniał wójt gminy Hrubieszów Tomasz Zając. Na Mszę św. którą odprawił ks. prałat ppłk Andrzej Puzon przybyły delegacje i mieszkańcy wsi.

25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach odbył się Gminny Turniej Czytelniczy „Lekturomaniacy” skierowany do uczniów kl. IV – VI szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów.