Realizacja operacji jest zgodna z celem Lokalnej Strategii Rozwoju: Cel ogólny 2: Integracja mieszkańców i rozwój zasobów własnych; Cel szczegółowy 2.2: Ochrona i utrwalenie lokalnych zasobów dziedzictwa kulturowego. Przedsięwzięcie 2.2.1: Zasoby lokalne.

Operacja podniesie jakość życia na obszarach wiejskich w sferze kulturowej, zachęci mieszkańców wsi do integracji oraz dbania o dziedzictwo kulturowe, podniesie poziom prezentacji wyposażonych grup/zespołów co znacznie przyczyni się do rozwoju grup praktykujących lokalne zasoby dziedzictwa kulturowego.

Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach jest istotnym miejscem na mapie integracji społecznej w gminie Hrubieszów. Dzięki realizacji zadania 11 grup/zespołów działających przy GOK-u zostanie doposażone w specjalistyczny sprzęt umożliwiający dalsze funkcjonowanie i rozwój na rzecz społeczności lokalnej.

Copyright © 2020 GOK Hrubieszów z siedzibą w Wołajowicach.